SCENECAM®

SPHERON SceneCam je unikátne mobilné zariadenie – plne automatická kamera s vysokým rozlíšením, ktorá poskytuje plnosférické snímky miesta záujmu alebo objektu.

50 Megapixlové zariadenie zachytáva plno sférické 360 x 180 snímky v každom prostredí a za každých podmienok.

Vysoko spoľahlivé a v plnej výbave je toto zariadenie vašou istotou pre zachytenie tej najskutočnejšej reality – raw dáta z kamery sú viditeľné ihneď online po zosnímaní miesta. Žiadne spájanie snímok a žiadna postprocesná práca nie je potrebná. Všetko je správne hneď prvý krát – a vždy.

Kamera je zložená s unikátnej automatickej 32-bit HDR (High Dynamic Range) snímkovacej technológie – predurčenej na prevádzku v akýchkoľvek svetelných podmienkach – od najtmavších podzemných priestorov až po najostrejšie slnečné scenérie (f=26).

Vďaka precíznej optike a vysokokvalitnej konštrukčnej technológii je kvalita obrazu je vysoká a prirodzená a nie je ovplyvnená paralaxou z distorzie objektívu ani žiadnou optickou alebo konštrukčnou chybou.

Obsluha zariadenia je jednoduchá pomocou jedného štart tlačidla v prostredí systému Windows pre spustenie snímacieho procesu a s dodržaním najvyššej kvality snímok. Zariadenie taktiež umožňuje vyhotovenie snímok pre 3D meranie pomocou zabudovanej jedinečnej fotogrametrickej technológie.